dolinakorali

Projekt Dolina Korali trwał od lutego do listopada 2009. Przez ten czas odbyły się trzy edycje szkoleń, w których wzięło udział 36 uczestników.

Szkolenie rozpoczynało się od części psychologicznej, podczas zajęć uczestnicy mogli się lepiej poznać, nawiązywały się przyjaźnie, które mamy nadzieję przetrwają próbę czasu. żeby zajęcia były ciekawe prowadziło je kilku prowadzących: Ewa Grabowska, Marta Roszkowska i Iwona Święcicka - zajęcia z autoprezentacji, pracy w grupie, komunikacji, dzięki trzem damom były ciekawe i dawały możliwość poznania samego siebie! Niektórzy dowiedzieli się o sobie wiele ciekawych i nowych rzeczy, nie obyło się bez wzruszeń i zaskoczeń...

Kolejnym etapem szkolenia były zajęcia z robienia sztucznej biżuterii, Monika Nejman, która prowadziła zajęcia długo i cierpliwie tłumaczyła krok po kroku jak z niczego zrobić piękne kolczyki, korale lub bransoletki. Kiedy uczestnicy poznali już techniki robienia biżuterii powstawały niesamowite i piękne rzeczy. Fascynujące jest to, że nie zostały wykonane dwie takie same pracy, każdy miał swoje pomysły.
Następnym etapem szkoleń były zajęcia z Kasią Grużlewską-Łosik, która zgłębiała z nami techniki fotografii i obsługi sklepu internetowego.

Wszyscy się starali robić jak najlepsze zdjęcie swojego wyrobu, obrobić je profesjonalnie i umieścić na swojej własnej stronie internetowej!

Kolejnym etapem naszych zajęć były zajęcia z przedsiębiorczości - uczyliśmy się jak założyć własną firmę i jak starać sie o środki unijne.

Każda edycja kończyła się tak samo - wzruszającym pożegnaniem, wręczeniem certyfikatów, wspomnieniami i żalem, ze trzy miesiące tak szybko minęły. My jednak mamy nadzieję, że to nie koniec i wszyscy uczestnicy szkoleń wyruszą z nami dalej w podróż Doliną Korali, bo w końcu RAZEM łatwiej realizować marzenia!

 

 

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Logo Kapital Ludzki                                               Logo UE